יש נזילה במטבח? כל מה שחשוב לדעת על איתור נזילות

אחד המשברים שיכולים לפקוד בית הוא נזילה, כאשר נזילה במטבח יכול להשבית את הבית וזאת משום שכאשר ישנה תקלה מסוג זה לא ניתן לעבוד במטבח בין אם מדובר בבישול, שטיפת כלים, שהייה במטבח ועוד. עם כל הכבוד למטבח עם שיש מפואר, האינסטלציה חשובה לא פחות.

כאשר ישנה נזילה במטבח, אחת הפעולות שאנו רוצים לבצע הוא איתור מקור הנזילה תוך שכאשר מדובר בנזילה קטנה בצינורות ניתן לבצע החלפת צינור וחלקים בקלות כאשר את הפעולה הזאת כל אחת ואחד יכולים לבצע לבד.

עם זאת במידה ומדובר בנזילה שקשה יותר לאתר, יש להיעזר באנשי מקצוע כמו אינסטלטורים וחברות אינסטלציה ובכך לבצע איתור נזילות בשיטות הטובות ביותר.

אבל כיצד מאתרים נזילות בצורה מקצועית?

ישנן כמה דרכים לאתר נזילות במטבח, ביניהן:

ערכת גילוי ואיתור נזילות אקוסטית – אחת הדרכים לגלוי נזילה מקצועית היא באמצעות ערכת גילוי נזילות אקוסטית. באמצעות ערכה זאת ניתן לאתר נזילות במקומות נסתרים כמו גם מתחת לריצוף ובתוך הקירות. את האיתור מבצעים אנשי המקצוע באמצעות האזנה לקירות על ידי סטטוסקופ. בבדיקה זאת יכולים אנשי המקצוע להבין מהיכן בדיוק בוקעת הנזילה, תוך יכול לאתר ולתקן נזילות ללא פירוק קירות או מרצפות.

איתור נזילות על ידי גז – שיטה נוספת לאיתור נזילות נעשית על ידי גז. איתור מסוג זה עוזר להבין מהיכן בוקעת הנזילה תוך שהגז עולה באזורים שבהם יש מים וזאת בשל משקלו הנמוך שמגיע לאזורים רטובים. איתור נזילות על ידי גז הינו בטוח והוא עוזר להבין בצורה מדויקת מהיכן מגיעה הנזילה וכיצד אפשר לתקן אותן עם מינימום נזק. כדי לאתר נזילות מזרימים גז אל תוך מערכת המים כאשר באמצעות סנסור מיוחד ניתן לזהות את מקור הדליפה ולטפל בו.

איתור נזילות באמצעות טכנולוגיית קיורפייפ –  דרך נוספת לאתר נזילות היא באמצעות טכנולוגיות קיורפייפ. טכנולוגיות מסוג זה מאפשרות תיקון ואיתור נזילות בצורה מהירה תוך בדיקת כלל הדליפות בצורה מדויקת.

גלאי לחות ממוחשב – כלי עזר נוסף לאיתור נזילה הינו גלאי לחות אשר באמצעות מצלמה מיוחדת מגלה לחות ובודק האם האזור ישנה דליפה של מים. גם כאן מתבצעת בדיקות ותיקון ללא הסבת נזקים למבנה.

איתור באמצעות מצלמה תרמית – שיטה אחרת לאתר נזילות מתרחשת באמצעות מצלמה טרמית המעידה על מקורות חום וקור בקירות. המצלמה מודדת את טמפרטורות החום ומציינת את המקום שבו יש נזילות לפי צבעים שונים המסמלים את מקור הנזילה. התהליך מתבסס על קליטה של קרינה והוא מסייע גם כן לאתר נזילות מבלי לפגוע בקירות או במבנה.

לסיכום, אם יש לכם נזילה ואינכם יודעים מהיכן היא בוקעת – זה הזמן להיעזר באנשי המקצוע על מנת לגלות את הנזילה ולתקן אותה בצורה הטובה והפרקטית ביותר שיש.

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות