איך מנקים משטחי שיש בצורה נכונה?

למשטחי שיש יש לא מעט יתרונות ביניהם עמידות, חוזק ויופי חזותי. לצדם, חלק מהמשטחים נוטים לספוג לכלוך ושומנים, בעיקר בחלל המטבח. בנוסף, יש משטחי שיש שרגישים לחום או לקור בטמפרטורות קיצונית. אז איך מנקים משטחי שיש בצורה נכונה? על כך בפוסט הבא.

ראשית חשוב חשוב לבצע הפרדה בין שני סוגים עיקריים של משטחי שיש: משטחי שיש טבעיים שהם גם נחשבים ליקרים יותר ומשטחי שיש סינטטיים כמו למשל אבן קיסר הנחשב לאחד ממשטחי השיש הנפוצים ביותר במטבח הישראלי.

איך מתחזקים שיש טבעי?

כאמור יש כל מיני סוגים של משטחי שיש טבעי ביניהם שיש קררה, שיש חברון שיש רוסו ועוד. לסוגי השיש הללו יש רגישות גבוהה לטמפרטורה וגם לשאריות של מזון ולכן הם עלולים לספוח כתמים. כאשר אתם מוזגים לכם שתייה חמה או קרה לכוסות, מומלץ מאוד להניח את הכוסות על גבי תחתיות המיועדות לכוסות שתייה. יחד עם זאת, מומלץ שלא להניח תבניות, סירים חמים ומחבתות על השיש בלי תחתית המיועדת ליצור בידוד, זאת משום שסוגי השיש הללו רגישים מאוד לחום.

איך מנקים שיש טבעי?

את המשטח מורחים בסילר עוד מבעוד מועד בכדי למנוע את אותה ספיגה של כתמים קשים. במידה ולא השתמשתם בסילר, את המשטח ניתן לנקות באמצעות נוזל כלים פשוט. אין לעשות שימוש במסירי שומנים מסוגים שונים ובטח שלא באקונומיקה. כל מה שצריך זה מעט סבון נוזלי ומים חמימים. את המשטח ניתן לשפשף בסקוצ’ בעדינות רבה.

ומה לגבי שיש סינטטי?

גם כאן מומלץ מאוד שלא להניח סירים חמים, מחבתות ותבניות לוהטות ישירות על גבי משטח השיש. הפתרון הטוב ביותר הוא להניח על השיש משטח עץ דקורטיבי עליו תוכלו להניח את הבישולים החמים לפני ההגשה. בנוסף, את השיש הסינטטי אין לנקות בעזרת כל מיני חומרים כימיים שמזיקים לו, יוצרים חומציות ומעודדים היווצרות של כתמים. גם מזון קפוא מומלץ שלא להניח על גבי השיש שכן הוא מעודד שריטות. משטחי שיש גרניט למשל, ניתן לנקות באמצעות מעט אלכוהול, מעט מים ונוזל כלים אותם תערבבו ביחד.

יחד עם זאת, אחת הדרכים הטובות ביותר לתחזק ולנקות את משטח השיש שלכם היא פשוט לשאול את הספק ממנו רכשתם את המשטח, מהו סוג השיש המדויק, מהי הדרך הטובה ביותר לנקות את המשטח ואיך ניתן לנקות אותו מבלי לגרום לשריטות וכתמים.

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות