מה ההבדל בין כיור בהתקנה שטוחה והתקנה אפס?

כאשר אנו מתכננים את חלל המטבח, אנו לוקחים בחשבון קשת רחבה של אלמנטים ומוצרים שאמורים בסופו של דבר להשתלב זה עם זה בהרמוניה וליצור חלל המספק מענה פונקציונלי ועיצובי בהתאם לצרכים של בני הבית. פרט לסגנון העיצובי של המטבח, מיקום הדברים, מכשירי החשמל, התאורה, הצבעים והרצפה, עלינו גם לבחור משטח שיש למטבח וכיור הנחשבים לשני מוצרי מפתח במטבח שלנו. איך בוחרים כיור למטבח, מה ההבדל בין כיור בהתקנה שטוחה והתקנה אפס, איך ממקמים את הכיור בצורה המושלמת – על כך בפוסט הבא.

 חשיבות מיקום ובחירת הכיור

למעשה, הכיור משמש אותנו למעלה מ-70% מהזמן שלנו במטבח. לכן, חשוב לבחור כיור שמתאים לצרכים ולהרגלים שלנו וכך להנות מהשימוש בו לטווח הארוך. בחירה מושכלת תסייע לנו בחיסכון זמן וכסף.

  1. סוג הכיור – קיימים בשוק כל מיני סוגים של כיורים כמו למשל כיור עם קערה אחת בו ניתן לבצע פעולה ספציפית בכל פעם כמו למשל שטיפה של ירקות או כיור עם שתי קערות, מה שמאפשר גמישות בתהליך ההכנות והבישול. בנוסף, חלק מהכיורים משלבים גם משטח ייבוש מה שמצד אחד גורם להקטנה של שטח הכיור אך מצד שני תורם לשמירה על הסדר והניקיון שכן ניתן לייבש גם כלים וגם ירקות ופירות.
  2. גודל הכיור – הגודל כמובן תלוי בכמות המקום שיש לנו במטבח ובחלק הספיציפי שבו אנו ממקמים את הכיור. בכדי לבצע התאמה טובה יש למדוד את הגודל של הארון שמעליו בחרנו למקם את הכיור כאשר המרחק (הפנימי) בין שני הקירות שבהם הארון ממוקם ישקף את גודל הקירות. מומלץ לעגל את הגודל כלפי מטה.
  3. חומר הגלם ממנו עשוי הכיור – קריטריון חשוב שאין להקל פה ראש שכן הבחירה בחומר הגלם משפיעה על כל השהות במטבח. ניתן לבחור בין כיור העשוי משיש או חומר דמוי שיש שישתלב בצורה אחידה יחד עם משטח השיש או לחלופין לבחור בכיור נירוסטה. בעוד הנירוסטה ״מחזיקה״ ביתרון העמידות, מבחינה עיצובית, זו לא הבחירה הטובה ביותר.
  4. התקנה שטוחה או קו 0 – אלו הן שתי סוגי ההתקנות הפופולאריות ביותר. התקנה שטוחה היא התקנה שבה הכיור ממוקם בגובה של המשטח או נמוך מהמשטח במילמטר אחד. הנראות מהצד היא שבעצם הכיור והמשטח הם בדיוק באותו הקו. היתרון של התקנה זו בא לידי ביטוי הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פונקציונלית. בהתקנה זו הכיור מחובר באמצעות סיליקון. בשונה מהתקנה שטוחה, התקנה קו 0 היא התקנה שבה הכיור נמצא בקו ישר יחד עם הכיור כאשר החיבור נעשה באמצעות דבק מיוחד. מתקיים תהליך של ליטוש מה שפוגע בנראות השיש וגורם להבדל ניכר בין גוון הכיור לגוון השיש ולכן התקנה זו פחות מומלצת.

בנוסף, בתהליך הבחירה וההתקנה של הכיור חשוב להתייחס גם להתאמה נכונה של הברז המשפיעה על הניקיון ועל הסדר בזמן ההכנות ושטיפת הכלים, להתאים את מראה הכיור לסגנון העיצובי של המטבח ולהתייחס למיקום של המקרר, הכיריים והתנור ביחס לכיור.

 

 

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות