כיצד אדריכל יכול לסייע בעיצוב מטבח ובחירת שיש

אחד התהליכים המורכבים בחייו של אדם קשורים בתכנון, בנייה ועיצוב בית חלומותיו ואין זה משנה אם מדובר בדירה קטנה ונחמדה במרכז העיר, בית קרקע במושב או פנטהוז בשכונת יוקרה. אנו משקיעים סכומי עתק לא רק בקנייה של הנכס אלא גם בתכנון שלו במטרה שיתאים באופן מושלם לצרכים שלנו ושל בני הבית, חושבים איזו אווירה ליצור, בוחרים רהיטים, צבעים, מרקמים, תאורה והכל בכדי ליצור לכל חלל את האפקט הייחודי שלו.

תפקידו של אדריכל, אותו בעל מקצוע שסיים לימודים מאתגרים וארוכים הוא לוודא כי תהליך הבנייה נעשה על פי כל התקנות ובהתאם לאישורי הבנייה הקיימים. אדריכל חייב לדעת על בוריו את תהליך הבנייה, להתחשב בקשת רחבה של גורמים סביבתיים המשפיעים על תהליך התכנון, לשים דגש על מערכת החשמל, על חומרי הבנייה השונים ובסופו של דבר הוא אחראי גם על העיצוב בחוץ ובתוך המבנה.
השאלה כיצד אדריכל יכול לסייע בעיצוב מטבח ובחירת שיש היא רק אחת ממגוון של שאלות הקשורות בתהליך העיצוב של החללים השונים בביתנו ויש כמה תשובות אליהן ניתן להתייחס.

אי למטבח

  1. ידע נרחב בחומרי גלם - יש כל מיני סוגים של חומרי גלם בהם ניתן לעשות שימוש בתהליך העיצוב של המטבח. זכוכית, מתכת, עץ, שיש הם רק חלק מהם והתייעצות עם אדריכל בהקשר של יתרונות וחסרונות של חומרי גלם ובהתאמה לסגנון העיצובי שאנו בוחרים, לא יכולה להזיק אלא רק להועיל לנו.

    למשל, כשמתייחסים למשטחי שיש אלו המשמשים אותנו להכנות במטבח וגם לעיצוב הדקורטיבי יש מגוון סוגים החל משיש טבעי כמו קוריאן או חברון למשל, דרך אבן גרניט ועד אבן קיסר הנחשבת לשיש סינטטי.
    אדריכל מקצועי יציג בפנינו את האפשרויות השונות הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פונקציונלית, כך נבין את רמת החוזק והעמידות של כל משטח, את רמת הברק, הגוונים, המרקמים והעלויות, מה שיקל מאוד בתהליך הבחירה של אחד האלמנטים המרכזיים בתהליך תכנון המטבח שלנו.
  2. קשר עם אנשי מקצוע אחרים בתהליך עיצוב הבית - לאדריכל או אדריכלית, בעיקר כזה עם ניסיון ורזומה עשיר יש קשר עם כל אנשי המקצוע בתחום התכנון, הבנייה והעיצוב של הבית כמו למשל חשמלאים מוסמכים, קבלנים, אנשי שיש, מעצבי פנים ואלו קשרים שיכולים בהחלט לעזור בתהליך התכנון של הבית באופן כללי והמטבח באופן ספציפי.
  3. שינויים מבניים דורשים אדריכל - אנשים רבים נוטים לבלבל בין אדריכל למעצב פנים. למען הסדר הטוב, אדריכל אחראי על כל מה שקשור בשינויים מבניים בנכס בין אם ההתייחסות היא למיקום היסודות, קווי החשמל, צינורות המים, זאת בכדי שהכל יתבצע כמו שצריך, כאמור על פי התקנים ומבלי לפגוע במערכת כזו או אחרת.
    לעומת זאת, מעצב פנים אחראי על כל מה שקשור לעיצוב עצמו כמו למשל בחירת הרהיטים, גופי התאורה, צבע הקירות, חומרי הגלם, האווירה שבכל חלל וכדומה. לכן, אם אתם מבצעים שינוי מבני כמו הוספת אי למטבח, בהחלט מומלץ להיעזר באדריכל מקצועי ובמעצב פנים, אך אם השינוי הוא אך ורק בתחום האסתטי, מעצב או מעצבת פנים אמורים לסייע לכם בכל התהליך.

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות