תחליף לשיש במטבח – האם זה מומלץ?

בעלי בתים רבים בוחרים לעצב את מטבח ביתם עם שיש. סוגי השיש המגוונים, התכונות הנפלאות שלהם, איכותם הגבוהה, יופיים, עמידותם ושלל יתרונותיהם האחרים (שמשתנים כמובן בין סוג שיש אחד לאחר), הופכים את השיש לבחירה מועדפת. יחד עם זאת, תמיד יכולה להעלות השאלה "האם יש חומר אחר שאולי טוב יותר משיש ואף יכול להחליף אותו?", התשובה לשאלה אינה חד משמעית אך ננסה לענות עליה על ידי עריכת השוואה בין משטח עבודה שעשוי משיש ובין משטח עבודה שנקרא בשם: בוצ'ר בלוק.

מהו משטח העבודה המועדף – בוצ'ר בלוק או שיש?

את משטח העבודה הפופולארי – השיש, על סוגיו השונים, רבים מאתנו מכירים. בין מגוון סוגי השיש ניתן לציין: שיש קוריאן, שיש אוניקס, שיש גרניט וסוגים רבים אחרים. לכל אחד מסוגי השיש יש תכונות שמאפיינות אותו ומכאן שלכל אחד מהסוגים יש יתרונות וחסרונות משלו. עובדה זו מהווה יתרון משמעותי לשיש, משום שעריכת השוואה בין הסוגים השונים מאפשרת לכל בעל בית למצוא את משטח השיש שעונה על צרכיו מבחינת שימוש, מראה ומחיר.

באופן כללי ניתן לומר שהשיש מתאפיין בעמידות גבוהה, כך שהוא לא מוכתם או דוהה בקלות. כמו כן, ניתן לעצב את המשטחים כך שהם יתאימו לכיור ולמנוע על ידי כך גלישה של נוזלים שעלולים לגרום לנזקים. אחד החסרונות של השיש הוא שאם השיש יקבל מכה חזקה, הוא עלול להיסדק, במצב זה יהיה צורך להחליף את כולו או לתקן אותו. במקרה שהשיש יתוקן תישאר לכך עדות, מראהו יפגע והוא עלול לאבד מעמידותו כך שנוזלים יוכלו לחלחל אליו והשטח לא יהיה אחיד כפי שהיה לפני כן. נוסף על כך, במקרה שהשיש הוכתם, יהיה קשה ואף בלתי אפשרי להסיר את הכתמים.

כעת נעבור לבחינת הבוצ'ר בלוק: הבוצ'ר בלוק הוא לוח שעשוי מעץ מלא ומשמש כמשטח עבודה במטבחים ונוסף על כך, כקרש חיתוך מאוד עבה עליו ניתן לחתוך בשרים. לוחות בוצ'ר בלוק יכולים להיות עשויים מעצים שונים, ביניהם: עץ מהגוני, עץ דובדבן ועץ אלון. כמו כן, ניתן להרכיב ולהצמיד את חלקי העץ בדרכים שונות. הבדלים נוספים בין המשטחים יכולים לבוא לידי ביטוי בתהליכי הגימור ובטיפולים שהעץ עבר.

אחד היתרונות של העץ הוא המראה הכפרי שלו ותחושת החמימות שהוא יוצר בבית. מעבר למראה הטבעי של הבוצ'ר בלוק, שאהוב על אנשים רבים, ניתן לומר שהוא גמיש באופן יחסי ולכן עמיד יותר משיש כאשר מדובר על שברים וסדקים. בנוגע לשריטות – השיש עמיד יותר מבוצ'ר בלוק. כמו כן, הבוצ'ר בלוק רגיש יותר משיש בכל הקשור לניקיון, חום ומגע בחומרים מעכלים. מעבר לזאת, יש לתחזק את הבוצ'ר בלוק ובין היתר ללטש אותו בהתאם לצורך.

תחליף לשיש במטבח - האם זה מומלץ?

ומה לגבי המחירים?

 גם במקרה של משטחי שיש וגם במקרה של משטחי בוצ'ר בלוק, המחירים משתנים בהתאם לסוג החומר. גם אם המחיר גבוה באופן יחסי, יש לזכור שהמשטח עתיד לשמש את בני הבית לאורך זמן רב, ולכן רצוי להשקיע במשטח המתאים ביותר – זה שסביר להניח ימצא חן בעיני בני הבית ויענה על הצרכים האישיים שלהם למשך תקופה ממושכת.

בחירת חברה מקצועית

לאחר שבוחנים את שתי האפשרויות, ניתן לראות שגם משטחי השיש וגם משטחי הבוצ'ר בלוק נחשבים לעמידים ואיכותיים. יחד עם זאת, חשוב לבדוק את הסוגים השונים ולוודא שהמשטח הנבחר אכן מתאים לצרכים של המשתמשים, לעיצובו של החלל ולסגנון האישי של המתגוררים בבית.

לאחר שבוחרים את המשטח המועדף, יש לרכוש אותו מחברה שמתמחה בתחום. חברה מקצועית שמתמחה בסוג משטח העבודה הנבחר, תוכל לספק מידע רב אודות החומר, ייעוץ מקצועי, שירותי התקנה ואחריות. חלק מהחברות יוכלו לספק ללקוח גם שירותי הדמיה ממוחשבת ולאפשר לו לדעת בדיוק כיצד ייראה המשטח במטבח ביתו.

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות