שיש מאבן טבעית

בימינו קיימים סוגים שונים של משטחים המכונים ״שיש״. חשוב לעשות סדר ולהבין שאמנם שיש היא אבן טבעית הנחצבת מן האדמה, אך לא כל אבן שקיימת ובה אנו עושים שימוש לחיפוי מטבחים, חדרי אמבטיה, מרפסות ואפילו קירות מוגדרת כשיש מאבן טבעית.

בעוד אבן מוגדרת בצורה היבשה של כ״סלע משקע״, שיש הוא ״סלע משקע מותמר״ כלומר ניתן לבצע בשיש עבודת ליטוש. מדוע? משום ששיש הוא אבן שעם השנים חלים בה שינויים בהתאם ללחצים או טמרפטורות המתקיימים בפנים כדור הארץ, כלומר ההרכב הייחודי של אבן השיש מאפשר לבצע את הליטוש. למעשה, רוב משטחי השיש שנמכרים בישראל אינם שיש מאבן טבעי, אלא אבן גיר או אבן שמיוצרת מסלעים אחרים שעוברים תהליך ליטוש ורק זוכים לכינוי ״שיש מאבן טבעית״. את הדוגמא הטובה ביותר לכך אפשר לזהות עם ״אבן קיסר״ שהיא בעצם שילוב תעשייתי של אבני קוורץ, דבקים ושאר חומרים ייחודיים שמדמים את תכונות השיש אך איננה שיש באמת.

מה ההבדלים בין אבן שיש טבעית לאבנים שאינן שיש?

ובכן, קיימים המון הבדלים בין אבן שיש טבעית לאבנים אחרות, כאשר בראש ובראשונה אריחים המיוצרים מאבן שיש אמיתי או טבעי, שונים לחלוטין האחד מהשני, זאת משום שכל אבן עוברת תהליך של לחץ בשילוב חום באזורים שונים על פני כדור הארץ. לעומת זאת, משטחים המיוצרים מאבנים שאינן שיש אמיתי לרוב יהיו זהים זה לזה בשל העובדה שמדובר בתהליך סינטטי. עם זאת, כן ניתן לייצר את אותם משטחים דוגמת שיש ״אבן קיסר״ במגוון עצום של צבעים, מרקמים ורמת ברק בשל העובדה שמדובר בתהליך ייצור סינטטי.  הבדלים נוספים קשורים כמובן למחיר שכן שיש מאבן טבעית יקר משמעותית מאבנים שאינן שיש וגם ברמת העמידות והחוזק קיימים הבדלים, כאשר לכל אבן תכונות חוזק, עמידות לכתמים או סריטות, קלות ניקיון שונות. בכדי שההתאמה של המשטח אכן תהיה אופטימלית לצרכים שלכם חשוב לקחת בחשבון קריטריונים כמו למשל:

  • סוג החלל בו מותקן החיפוי/המשטח – מטבח, רצפת הסלון, מרפסת, חדר אמבטיה וכדומה…
  • תקציב – אבן גרניט למשל תהיה יקרה בהשוואה ל״אבן קיסר״.
  • סגנון עיצובי – מודרני, כפרי, משולב, שימוש בחומרי גלם מסוימים יתאימו לאבנים ספציפיות
  • רמת עמידות, קלות ניקיון, חוזק, אחריות

סוגים שונים של אבן שיש טבעית

הסוג הנפוץ ביותר בבתים בישראל הוא שיש גרניט שנחשב לשיש אמיתי הנחצב מהאדמה, עובר תהליך של ליטוש ונחשב לשיש העמיד והחזק ביותר בהשוואה למשטחים האחרים. שיש חברון ושיש אוניקס מוגדרים גם כן כאבן טבעית לכל דבר.

 

מפעל השיש ״ניר צבי״ הוא מפעל ותיק הקיים למעלה מ-40 שנה. במהלך השנים ליווינו כמות נאה של לקוחות מרוצים כאשר המטרה תמיד הייתה ונשארה לבצע את תהליך בחירת החיפוי בין אם למטבח, לחדר האמבטיה, המרפסת, הכניסה לבית או שאר החללים בתוכו בצורה התואמת את צרכי הלקוח בדיוק ורמת גימור מושלמים לצד אחריות והקשבה מלאה לאורך כל התהליך. באולם התצוגה רחב הידיים תוכלו להתרשם ממגוון עצום של חומרים טבעיים, שיש ואבנים ייחודיות,  קשת רחבה של צבעים ומרקמים – חלקם בלעדיים רק לנו – אותם אנו מציעים לקהל לקוחותנו. צוות הייעוץ המקצועי שלנו, ישמח לסייע לכם בתהליך בניית הצרכים ובחירת המשטחים התואמים את התקציב וטעמכם האישי.

 

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות