משטח עבודה למטבח – שיש או בוצ’ר?

כולנו יודעים מה זה משטח שיש ופחות או יותר מכירים את סוגי השיש השונים אך לא כולנו יודעים מה זה משטח בוצ’ר ואיזה משטח עבודה למטבח מומלץ יותר – שיש או בוצ’ר.

אז קודם כל חשוב להבין שבוצ’ר זו שיטת הדבקה בה מחברים חתיכות או פיסות של עץ היוצרות משטח עבודה שלם. בעצם מדובר על שיש למטבח דמוי עץ

שיש או בוצ’ר – יתרונות מול חסרונות

נתחיל בשיש. חשוב להבין כי יש כל מיני סוגים של משטחי שיש, חלקם טבעיים חלקם סינטטיים. הטבעיים הם שיש חברון למשל או גרניט כאשר אבן קיסר הינה סינטטית, זאת למרות שצרכנים רבים נוטים להתבלבל.

משטח עבודה למטבח

היתרונות של השיש לשימוש משטח עבודה למטבח באים לידי ביטוי קודם כל במראה העיצובי שכן מדובר במראה טבעי ומחוספס. כשבוחרים בשיש טבעי החסרונות באים לידי ביטוי בכך שפעמים רבות המשטחים מושפעים לרעה מטמפרטורות של חום וקור וגם משטחים טבעיים עלולים לספוח כתמים. המראה נקי ואחיד בצבע ולכן רבים מוכנים להקריב את עניין התחזוקה בשביל המראה היוקרתי. אם מחפשים את המראה אבל לא רוצים להתפשר על העמידות אפשר ללכת על סוגים אחרים של משטחי שיש המשמשים משטח עבודה למטבח כמו בזלת, אוניקס שנחשבים למשטחים חזקים, סופחים הרבה פחות כתמים וגם עמידים בפני חום. לכל משטח שיש יש את רמת האטימות או השקיפות שלו עם הצבעים שמאפיינים אותו יותר ולכן כאן כבר נכנס הרבה טעם אישי וסגנון עיצובי.

שיש למטבח מעץ או שיש אמיתי? צרו איתנו קשר ונסייע לכם
בהתאמת השיש למטבח 08-9494100

אם רוצים ליהנות הן מהיתרון העיצובי, הן מיתרון העמידות אבל לא להוציא הרבה מאוד כסף, אפשר ללכת על שיש קוריאן שזה בעצם דמוי שיש עם מגוון של עיצובים או לחלופין כאמור על אבן קיסר.

ונעבור לבוצ’ר. כל בוגר קורס נגרות יודע (כפי שציינו) שלא מדובר במשטח עץ שלם אלא שיש למטבח דמוי עץ. בעצם מדובר בלוחות עץ גושני אותם מחברים בשיטה מיוחדת היוצרת משטח אחיד. בשונה מהשיש המעניק לנו מראה מודרני ואלגנטי, שיש דמוי עץ מאופיין במאין כפריות קלאסית ויעניק למטבח מראה חם. בשונה מהשיש שנחשב לחומר קר, על העץ נעים לא רק לבצע עבודות חיתוך, אלא גם לאכול ולכן פעמים רבות הוא משתלב כחלק מהאי המרכזי במטבח שלנו. חשוב להבין כי מדובר בחומר טבעי וכאן גם באים לידי ביטוי החסרונות: שיש דמוי עץ עלול לקבל ולספוח אליו שומנים וכתוצאה מכך גם כתמים והוא פחות עמיד בפני טמפרטורות קיצוניות מה שישאיר שריטות. היתרון של הבוצ’ר הוא שקל לבצע תחזוקה שלו על ידי שיוף אבל כן חשוב לזכור שהוא פחות מומלץ באזורים בהם יש מים כמו למשל סביבת הכיור.

מבחינת המחירים זה מאוד תלוי. אם הולכים על משטח עבודה למטבח בדמות שיש טבעי המחיר יהיה גבוה יותר בהשוואה לבוצ’ר אך אם בוחרים בשיש סינטטי אפשר ליהנות ממחירים נוחים גם של השיש עצמו וגם של ההתקנה.

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות