לא שחור או לבן: אפור – מטבח אפור

אם אתם לקראת בניית בית או שיפוץ נרחב, אתם כבר יודעים שהנראות של המטבח הוא אחד הדברים החשובים. מסתבר שאנחנו מבלים לא מעט זמן במטבח, והנראות שלו משמעותית מאד עבורנו. איזה סוג מטבח לבחור? יש שלל של דגמים אצלנו במפעל שיש ניר צבי. אך מה לגבי הגוון של המטבח? כדאי לכם לחשוב על אפור.

באופן כללי הגוונים השכיחים יותר במטבחים הינם לבן או שחור. הצבע הלבן משדר פשטות וניקיון, אך איתו גם ילדותיות. הצבע השחור משדר כבדות ורשמיות, ואם נגיעות של כסף, משדר גם יוקרתיות. לעומת שניהם הצבע האפור, משדר ביטחון עצמי, רוע ונעימות. ממש כמו בבית.

אז נכון שיש אנשים "אפורים" או ימים "אפרוריים" כלומר בלי צבע, ברק וחידוש. אך כשמדברים על מטבח אפור, ניתן למצוא בו "חמישים גוונים של אפור" (כשם הסרט המוכר משנת 2015), כלומר התחדשות ודרכים אומנותיות ומגוונות להכניס צבע והתחדשות לעיצוב המטבח שלכם.

איזה מטבח אתם בוחרים?

נוכל לחלק את סגנון המטבח לשלוש: 

  • מטבח כפרי – שבו יש צבעים חמים יותר, עם הרבה שילוב של עץ. הגוונים האפורים המתאימים כאן, הם באופן שישתלב עם המראה החמים של הבית.
  • מטבח מודרני – הגוונים של המטבח המודרניים הם חדים וצבעוניים. הגוון האפור יכול לבוא כקונטרסט ורקע להבלטה של גוונים חדים יותר., כאן נוכל להשתמש גם בגוונים הכהים יותר של האפור, שיעשו את התפקיד של השחור, אך בצורה מעודנת יותר.
  • מטבח קלאסי – המטבח הקלאסי מתאים לכל זמן ובכל מצב. הוא המטבח בגוונים הבהירים, גם כאן, ניתן להכניס את גוון האפור הקרובים יותר ללבן, ונותנים את התחושה הקלאסית בבית. יש לגווני האפור הבהיר מעלה מסוימת על הלבן, שהם מביעים יותר עניין, ויש בהם חמימות מסוימת. 

מטבח אפורגוון לאורך זמן

יש לא מעט אנשים שבחרו למטבח שלהם גוונים צבעוניים מיוחדים, שבעת הבחירה היו נראים מאד ייחודים, וגם כמה שנים לאחר מכן. הבעיה היא שבחירות מיוחדות כאלו, בסופו של דבר הם עניין של טרנד ותקופה. וכשעוברת התקופה, כבר מטבח צבעוני יוצא דופן כבר לא מוצא חן בעיניכם, אך נשארתם איתו בעל כורחיכם. לעומת זאת, גווני האפור, תמיד הם יהיו בחזית העיצוב, כיון שיש בהם משהו קלאסי ומותאם לכל.

עניין של מרחב

מעבר לכל מה שכתבנו, יש לדעת שמטבח בגווני אפור,  נותן תחושה של מרחב בבית. כך שגם אם המטבח קטן – החוויה של המשתמש והנכנס לבית יהיה כאילו נכנס למטבח עם מרחב גדול. כמו כן, מטבח בגוונים של אפור בהיר, ביחד עם תאורה וזוויות שמש מתאימות מהחלונות, נותן מראה מואר משמח ומחמם לב בבית.

בסופו של דבר, המטבח שלכם הוא אחד המקומות המרכזיים בבית, העיצוב שלו חשוב מאד לכם וישפיע גם על כל בני הבית בעתיד ועל האווירה שבה אתם רוצים לחיות. לגוון של המטבח יש משמעות רבה על הסגנון והנראות הסופית של עיצוב הבית.

זקוקים לעזרה בהתאמת שיש למטבח החדש? מתלבטים בין שיש קיסר או גרניט?
מוזמנים
ליצור קשר ולהתייעץ איתנו.

 

 

 

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות