שיש למטבח פרובנס

חופשה בפרובנס היא משאת נפש של רבים, מלבד אלה שכבר היו שם ושאבו משם השראה למטבח הפרטי שלהם, או שראו די הרבה תמונות כדי להבין שזה בדיוק מה שייתן למטבח שלהם בבית את האווירה והמראה שהם רוצים. אמרתם פרובנס ואמרתם למעשה אזור כפרי מסורתי, שמשתמש אמנם בכל הפונקציות המודרניות שגם המטבח הצרפתי לא מוותר עליהן, אבל אינו מתפשר על אלמנטים עיצוביים שמקנים לו מראה אופייני שהוא כפרי מתוחכם, חם במובן החיובי והבסיסי של המילה, אסתטי מאוד ומזמין אורחים. למראה של המטבח הפרובנסיאלי יש כמה עקרונות ברזל שאין לוותר עליהם כדי לקבל את המראה המיוחל, והרי הם לפניכם, כשלפעמים רק כמה מהם בשילוב הנכון יכולים לעשות למענכם את העבודה השלמה.

איך נראה מטבח פרובנס?

  • חומרים טבעיים – עץ, אבן, קרמיקה, מתכת מוסימת. כמו כן, כשמדברים על חומרים טבעיים אמנם מדברים גם על מתכות כמו ברזל ונירוסטה, אבל הסיפור הוא המינון והמיקום שלהם. כלומר, פרזול ברזל כהה לדלתות עץ זה הכי מטבח פרובנס שיש, אבל לא שיש מנירוסטה או מראה עתידני. שיש למטבח פרובנס. העץ עצמו בדרך כלל בהיר, מעובד מעץ מלא ולא מסנדוויץ', מלמין או דמוי עץ, ולא פורמייקה או מראה מודרני והייטקי.
  • משטחי עבודה טבעייםשיש טבעי, רצוי מאבן קיסר שנותנת את הלוק המתאים. השיש עצמו חייב להיראות בדיוק כמו משטח עבודה נוח וטבעי ולא כמו מקום מפונפן ומלוטש מדי. מהבחינה הזאת נוהגים להציע באמת שיש אבן קיסר משום שגם החוזק והאיכות שלה וגם הליטוש והצבעים שלה משתלבים מצוין במראה הכפרי.
  • גילופים ופיתוחים – כפרי זה לא בהכרח מראה גס ולא מלוטש. במטבח בפרובנס זה אפילו להפך. האסתטיקה הצרפתית מחייבת גילופי עץ מעניינים, פיתוחי שונים ודלתות עץ עם מסגרות ותוספות קישוטיות שונות. זה מתחבר נפלא לכל הטקסטילים הכפריים המקובלים.
  • מקום לאירוח – במטבח כזה יש בדרך כלל שולחן גדול יותר מאשר אי עבודה. השולחן נועד גם לאירוח ולאכילה, משום שמרכז הבית הוא המטבח.
  • ארונות וכונניות – במטבח זה מציגים לראווה הרבה מהבדים שנהוג להשתמש בהם משום שבזמנו הם היו חלק מעבודות הבית של בעל הבית, כמו וילונות תחרה, מפות ומפיות, מגבות ואביזרים שונים. אפשר למצוא אביזרים כאלה מוכנים ורצוי להשתמש בהם בהתאמה לצבעי הארונות והמטבח.
  • צבעים רכים ומתונים – מטבח פרובנסיאלי אינו מטבח שצועק צבעים מודרניים ואת השילוב ביניהם. הצבעים פסטליים עד כדי לבנים ושמנתיים, במיוחד בצבעי הארונות, ולכן שיש למטבח פרובנס לא יכול לסתור אותם וליצור ניגוד צורם מדי לצבעים אלה.
  • מטבח שמוכוון לבישול – מטבח כזה מיועד לאנשים שאוהבים לבשל ולארח, ולכן צריך שיהיה בו מספיק מקום אחסון ומשטחי עבודה נוחים ללא הפרעות. זה כולל גם מקום להניח בו עציצי תבלין מול החלון או סלסלת בצלים ושומים וכן הלאה. הכפריות מחייבת ולכן המראה המרתק של המטבח הזה מחייב מחשבה מראש על תכנון נכון של כל האלמנטים האלה, במיוחד משטחי עבודה פנויים ונוחים לגישה. זהו מטבח שבו עושים דברים יחד עם האורחים ולכן קחו זאת בחשבון בתכנונו המרווח ההכרחי.

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות