שיש סינטטי – מה זה אומר?

אחת הבחירות החשובות העומדות בפנינו בתהליך עיצוב וחידוש המטבח שלנו היא בחירת שיש למטבח. לשיש יש השפעה על המראה הסופי של המטבח, על האווירה וכמובן על הפעולות השונות אותן אנו מבצעים כל יום מחדש על גבי השיש.

בעוד רבים בטוחים כי לא קיימים יותר מדי סוגי שיש למטבח, האמת היא שיש כל כך הרבה סוגים, גוונים ומרקמים המאופיינים בתכונות חוזק שונות, כך שהבחירה לא תמיד כזו פשוטה. בעוד שיש טבעי הוא שיש אותו חוצבים מהטבע ומעבירים סוג של תהליך ליטוש ייחודי, התשובה לשאלה שיש סינטטי מה זה אומר היא כי מדובר באבנים טבעיות המשלבות חומרים נוספים כמו למשל דבקים, גבישי קוורץ וכו׳ בתהליך ייחודי המאפשר להשיג אבן שהיא דמוית שיש אך דומה לה הן במראה והן בתכונות.

היתרון שבשיש הסינטטי על פני השיש הטבעי בא לידי ביטוי קודם כל במחיר, שכן שיש סינטטי מאפשר לנו ליהנות מהמראה היוקרתי של אבן השיש מבלי לקרוע את הכיס.

סוגים של שיש סינטטי יתרונות מול חסרונות

הסוג הראשון והפופולארי ביותר כאן בישראל נקרא שיש אבן קיסר. חשוב לעשות הבחנה ולהבין כי למרות השם המטעה, לא מדובר בשיש שהוא מאה אחוז טבעי. את האבן עצמה מייצרים מאבן הנקראת קוורץ אליה מוסיפים גבישי קוורץ וכל מיני דבקים מה שמעניק לה תכונות ייחודיות. הטכנולוגיה מאפשרת ללקוח לבחור כמעט כל מרקם וכל גוון שהוא רוצה מה שמעניק לאבן הקיסר יתרון על פני שיש טבעי.

בנוסף, האבן נחשבת לעמידה באופן יחסי, אך יש להיזהר כאשר מדובר בסכינים חדות ובסירים וכלים חמים במיוחד. לעיתים יהיה צורך לעשות פעולת חידוש שיש במידה והשיש נשחק / נשרט או מאבד את הברק שלו. שיש סינטטי נוסף שנחשב לקשיח מאוד ועשוי מפולימרים אקריליים אותם משלבים עם אלומיניום נקרא שיש קוריאן. גם כאן יש מבחר גוונים רחב ופרט לשיש עצמו כלומר למשטחים במטבח או לדלפק, ניתן לעשות בו שימוש גם ברהיטים ובחיפויים. גם כאן חשוב שלא להניח סירים חדים או סכינים חדות. עוד על חיפוי שיש למטבח.

למעשה, אם אתם מחפשים אבן שהיא הכי דומה לשיש הטבעי הקלאסי, כדאי לכם לבחור באבן הקיסר שדומה לשיש הטבעי הן מבחינת החוזק והן מבחינת התכונות העיצוביות.

בכל מקרה, לפני שאתם בוחרים את שיש למטבח, כדאי לבחון את הצרכים שלכם, את התקציב העומד ברשותכם, את תכונותיהם של סוגי השיש השונים ורק אז להגיע להחלטה.

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות