איזה שיש עומד בחום?

קיימים סוגים שונים של משטחי שיש למטבח ביניהם ״אבן קיסר״, שיש גרניט, שיש אוניקס ועוד. לכל משטח יש את היתרונות והחסרונות שלו כאשר הפעם בחרנו לעסוק במימד חשוב המשפיע על תהליך ההכנות והבישול במטבח, על רמת האיכות של השיש וכמובן על העמידות שלו - חום. איזה שיש עומד בחום - על כך במאמר הבא.

מדוע מימד החום חשוב?

זה נכון שרובנו מקפידים לשים על גבי השיש משטח סיליקון, זכוכית מחוסמת או עץ כאשר אנו מניחים סיר לוהט, מחבת או אפילו צלחת חמה על השיש, אך לכולנו יש מצבים של שיכחה. בעוד משטחי שיש מסוימים לא ״יצליחו״ לספוג את מכת החום מה שיגרום להופעה של סימנים ואפילו סדקים, אחרים ״יעמדו״ בכך בגבורה. הרי השקענו כל כך הרבה בתכנון ועיצוב המטבח שלנו ואין אנו רוצים שיופיעו כתמים או סדקים אותם קשה מאוד להסיר או לתקן.

  • שיש גרניט - הגרניט הוא למעשה אבן טבעית הנחצבת מהאדמה. הגרניט הוא ללא ספק אחד המשטחים העמידים והאיכותיים ביותר. ככל שמבצעים תהליך ליטוש עמוק יותר, כך המשטח הוא חלק ומבריק יותר, כך שניתן להזמין את השיש במגוון של טקסטורות בהתאמה אישית. הגרניט נחשב למשטח שיש עמיד וחזק מאוד, הוא לא נשרט בקלות ועמיד מפני סירים ומחבתות חמים. הסיבה לכך היא משום שרמת הצפיפות של החומר גבוהה ולכן הוא גם לא סופג כתמים של חומרי ניקוי, מזונות ומשקאות אפילו המכתימים ביותר כמו קפה ויין.
  • שיש חברון - נחשב גם הוא למשטח פופולארי אותו מתקינים במטבחים. את שיש חברון מייצרים מאבן גיר ובה מבצעים ליטוש. גם החברון, בדומה לגרניט נחשב לעמיד הן בפני חום והן בפני שריטות וכתמים. בשונה מהגרניט המגיע במגוון של דגמים וגוונים, החברון מעט חיוור אבל זו תכונה שישראלים רבים דווקא מתחברים אליה ומחפשים אותה בכדי שניתן יהיה להעשיר ולהעמיק את המטבח בשאר האלמנטים המאפיינים אותו.

סוגים אחרים של שיש כמו למשל ״אבן קיסר״, סיליסטון שהוא הגרסא הספרדית לאבן קיסר או אוניקס פחות עמידים לחום, אך ניתן לבצע תחזוקה שלהם אחת לתקופה וכך להעניק מראה מחודש של המשטח. בכל מקרה, מומלץ מאוד, בכל משטח שלא יהיה להימנע מהנחה של מחבתות או סירים חמים, לעשות שימוש במשטחים מבודדים ייעודיים, לבצע ניקיון אך ורק בחומרי ניקוי מתאימים וכך ניתן יהיה להנות ממשטח השיש, מהמראה הייחודי לאורך שנים ארוכות. כמובן שפרט לתכונת העמידות בחום חשוב לקחת בחשבון תכונות ומאפיינים נוספים של משטח השיש כמו למשל משטח בהתאמה אישית, מחיר, גוון ומרקם, עמידות בפני סריטות וכתמים, קלות ניקיון ותחזוקה, עיצוב וכדומה. כאמור, לכל משטח יש את היתרונות והחסרונות שלו כאשר ההתאמה הטובה ביותר תתבצע כאשר ניקח כחלק מהשיקולים שלנו את צרכי הבית, סוגי הבישול השונים במטבח, משך הזמן שהיינו רוצים להנות ממשטח השיש ועלות אל מול תועלת.

המפעל שלנו קיים כבר למעלה מ-40 שנה ומתמחה בייבוא, ייצור והתקנה של משטחי שיש למטבחים מכל הסוגים. צוות היועצים שלנו ישמח לסייע לכם בכל שאלה או בקשה בתהליך מושלם הכולל התאמה של משטח השיש תוך לקיחת כלל הצרכים שלכם.

 

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות