איזה כיור מטבח מומלץ?

אם אתם בתהליך בניה של ביתכם, או שיפוץ המטבח ואתם מתלבטים איזה כיור לקנות לבית. שימו לב לעצות והכללים הבאים שאספנו לכם במדריך הבא:

כמה כיורים? אחד או שניים?

השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא כמה כיורים אתם רוצים למטבח שלכם? כיור אחד היא הבחירה הפשוטה והזולה יותר. אך בהרבה בתים ישראלים, בפרט כאלו עם זיקה למסורת ישראל, מעדיפים שני כיורים, אחד לחלבי ואחד לבשרי. שני כיורים מומלצים גם מסיבות נוחיות: קל יותר להתנהל במטבח, כשבמצב שיש כלים מלוכלכים בכיור, נשאר עוד כיור פנוי לצורך שימוש שוטף. וכן שטיפת הכלים, על ידי שני כיורים זה לצד זה מקילה מאד על החיים (כמובן שמדיח כלים זה פתרון יותר קל ומומלץ לשטיפת כלים…).

כיור מטבח
כיור מטבח אחד או שניים?

כיצד מרכיבים את הכיור?

ישנם 4 אפשרויות כיצד להרכיב את הכיור על השיש, ההבדל בין האפשרויות השונות האו בגובה של הכיור ביחס לשיש. 4 האפשרויות הן:

  1. התקנה עליונה –  היא הקלה והזולה יותר, שבה שפת הכיור היא גבוה (עליונה) מגובה השיש. מה שיוצר קושי מסוים בניקיון הפינות החיצוניות של הכיור.
  2. התקנה תחתונה – התקנה מורכבת ויקרה יותר, שבו שפת הכיור נמוכה הגובה השיש, מה שמאפשר לנקות באבחת מגב אחת קטנה את השיש כולו, לתוך הכיור.
  3. התקנה שטוחה –  ממוצע בין השניים הקודמות, התקנה בה הכיור הוא בגובה משטח העבודה של השיש.
  4. התקנה אינטגרלית – התקנת הכיור תוך כדי הלחמה. העיצוב יפה ויעיל, אך אם השיש או הכיור ניזוקים חלילה – יש להחליף את שניהם.

כיור מטבח

בשיש ניר צבי תוכלו לבחור איזו סוג הרכבה תרצו לכיור שלכם על השיש האיכותי של שיש ניר צבי.

איזה סוג כיור?

השאלה הבאה שתצטרכו לקבל בה החלטה היא איזה סוג כיור יהיה למטבח שלכם, כלומר מאיזה חומר הוא יהיה מיוצר. כשבאופן כללי, יש ארבע סוגים עיקריים בשוק, כשלכל אחד מהם יתרונות וחסרונות.

  • הכיור האקרילי הוא הכיור הזול והפשוט יותר אך גם חזק ועמיד במיוחד בפני שריטות ומכות, ולכן הוא שכיח ביותר בישראל. הכיור מגיע בצבעים בהירים שנוטים להתלכלך. וכן הוא עלול להינזק בחשיפה למים רותחים, או חומרי ניקוי חזקים מדי.
  • כיור נירוסטה – עשוי מפלדת אל – חלד, עמיד ואמין מאוד, אף לטמפרטורות גבוהות של מים רותחים. העיצוב שלו מודרני, אך יש להתחשב ברעש שבוקע ממנו כשזרם המים נפגש בו.
  • כיורי חרס – המראה שלו מבריק, עמיד בפני שריטות, יכול היות גם עיצובי. החיסרון שלו הוא שמכות עלולות לגרום לו נזק
  • כיורי סיליגרניט  – כיור המיוצר מגרניט ברובו, בעל מראה יוקרתי ועמידות מיוחדת, וגם מחירו יקר יותר באופן יחסי. הכיור מאד עיצובי, אלא שיש לקחת בחשבון שהגרניט עלולה לקבל כתמים.

כמובן שאתם צריכים לבחור את הכיור המתאים למטבח שלכם ולסגנון הבית שלכם. בכל מקרה אתם מוזמנים לתמיד להתקשר לשיש ניר צבי ולהתייעץ איתנו בכל נושא.

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות