כיורי מטבח

בבחירת כיורי מטבח עומדות לרשות הצרכן מספר צורות התקנה אפשריות של כיורים. בעבר היה נהוג להשתמש במטבח בכיורים אשר היו מותקנים בהתקנה "תחתונה", מצב בו הכיור היה מותקן על מוטות ברזל שהיו מחוזקים לתא הארון שבתוכו יושב הכיור ומשטח השיש היה מגיע מעליו ומכסה אותו.

כיום, השיטה הזו הפכה לפחות פופולארית עקב חוסר האסתטיקה והפרקטיקה בשימוש היומיומי בכיורים מסוג זה. לדוגמא – כיור חרסה 60/40 אשר עדיין מסופק כסטנדרט בפרויקטים של בנייה למגורים גם היום.

כיורי מטבח בהתקנה שטוחה

במהלך שנות התשעים הגיחו לשוק כיורים בהתקנה חדשה – כיורים בהתקנה שטוחה. לכיורים אלו שפה רחבה והם מתוכננים להיות מותקנים במפלס של כ-שני מילימטר מתחת לגובה פני השיש. כלומר, גריפת מים לתוך כיור מטבח זה הינה קלה ונוחה וכמו כן מפחיתה וכמעט מבטלת את האפשרות לצבירת עובש ואחרים בחיבור שבין השיש לכיור.

היכולת להתקין כיור מסוג זה בצורה תקנית ונכונה באם הוא עשוי סיליקוורץ, סיליגרניט או נירוסטה, תלוי באופן ישיר באיכות הייצור של הכיור, אשר בהיעדר איכות מספקת או בהיעדר מקבילות מלאה, יכול ליצור הבדל קל בין צידיו של הכיור במקומות בו הוא מתחבר לשיש.

כיורים זולים לרוב אינם מדויקים ובהם הסיכוי לבעיה מסוג זה גבוה יותר. על הלקוח לוודא כי הוא קונה כיור "ישר" וברמה מספקת.

כיור מטבח בהתקנה אינטגראלית

עוד אופציה העומדת לרשות הלקוחות בימינו היא התקנת כיור בהתקנה אינטגראלית (אפס), בה הכיור מותקן גבוה מפני השיש . אנו בשיש ניר צבי מלטשים אותו עד להגעה לגובה אחיד עם פני השיש, מה שמבטל להבדיל מכיור בהתקנה שטוחה, את המדרגה של אותם שני המילימטר ונותן מראה אחיד וחלק, כאילו יצוק יחד עם המשטח.

לשיטה זו חיסרון אחד ברור – שכן על מנת ללטש כיורי מטבח עם שיש יש צורך בהדבקה בדבק שיש בלבד, שהוא אינו גמיש וברגישות הראשונה לחום גבוה הסיכוי לחדירת מים עקב התנתקות גבוה מאשר כיור בהתקנה שטוחה, אשר מותקן עם סיליקון, שלו גמישות ייחודית והוא מותאם לשם כך.

עוד חיסרון בולט בהתקנה זו נעוץ בכך שאנו נאלצים בהתקנה זו ללטש את פני השיש, שהם ברק מקורי של האבן, ומשום כך איננו ממליצים על התקנה זו של כיור מטבח. הברק המקורי הוא הטוב ביותר ולא נכון "לגעת" בו, אלא להשאירו מקורי עם האיכויות שלו.

התקנת כיור מובנה משיש

במהלך השנים האחרונות החל ביקוש רב ליצירת אחידות בצבעו של הכיור לעומת צבעו של השיש. הפתרון היה קל – כיור בנוי משיש. עצם הרעיון הוא שאנו בשיש ניר צבי בונים כיור מאותו החומר בדיוק שממנו עשוי משטח השיש, כאשר הם מחוברים בצורה אינטגראלית ברמה גבוהה ביותר על פי מידות אותן בוחרים הלקוחות לפי צורכיהם, מה שמעניק מראה מושלם ומוריד מאיתנו את השיקול והחיפוש הקשה אחר כיור שישתלב לנו בחלל המטבח ובהקשר לשיש בפרט.

מכאן, שעם היכולת הטכנולוגית החדשה בה אנו בשיש ניר צבי מייצרים כיום את משטחי השיש והכיורים על ידי מכונות CNC אשר נותנות דיוק מרבי וגימור מושלם למתואר בפרק זה. מחירו של כיור כזה יכול להיות גבוה מעט, מאשר כיור שאינו "Build in" עם השיש, אך התוצאה מושלמת בהחלט. ניתן להתרשם מכיורים כאלו וממוצרים נוספים כגון אי למטבח באולמות התצוגה.

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!