תכנון דלפק שיש למטבח שיתאים לצרכים שלכם

מטבח הוא החלל לו הכי הרבה שלבי תכנון בהשוואה לשאר הבית, זאת בשל מגוון הצרכים עליהם נותן לנו המטבח מענה. פתרונות אחסון, מיקום הכיור, המקרר ומשטחי העבודה, בחירת מכשירי החשמל, התאורה, העיצוב וסוג השיש אלו ועוד חייבים להילקח בחשבון בתהליך התכנון והעיצוב של המטבח. הרי מדובר בחלל שאנו מתכננים פעם אחת בחיים, מקסימום פעמיים ולכן הכל חייב להתבצע בדיוק, מקצועיות ומחשבה. את הפוסט הבא כתבנו במטרה לסייע לכם לבצע תכנון דלפק שיש למטבח שיתאים לצרכים שלכם, שכן לדלפק יש השפעה על האווירה, העיצוב והכי חשוב מענה לצרכים ולפעולות שאנו מבצעים במטבח.

תפקיד הדלפק במטבח

בשנים האחרונות אנו רואים ביותר ויותר מטבחים את הדלפק או מה שמכונה ״אי״. לרוב הדלפק ימוקם במרכז המטבח, לכן זכה גם לשמו השני ובכל מטבח הוא מספק מענה שונה. הנה כמה דוגמאות…

  1. משטח להכנות הדלפק יכול להיות שימושי מאוד בתהליכי ההכנות במטבח. דלפק שיש למטבח למשל, עליו נניח קרש חיתוך מעץ מסיבי יכול לשמש אותנו לקילופים, קיצוצים, ערבובים וכדומה. ניתן גם למקם עליו מכשירים חשמליים כמו למשל מג’ימיקס ידני או בלנדר עם שקע מתאים וכך לחסוך זמן יקר.

  2. דלפק ישיבה רבים דווקא מעדיפים לבנות אי במטבח במטרה להתפנק עליו בישיבה קצרה. ממקמים על הדלפק מכונת אספרסו מקצועית, ממקמים כסאות בר ואפשר אפילו לאכול עליו ממש כמו בבר בחו״ל נשנוש או ארוחת ערב עם המשפחה. לאלו מאיתנו שנמצאים עם הלפ טופ בכל הזדמנות, זו יכולה להיות פינה שלווה ונפלאה.

  3. בית הכיריים יש משפחות שבוחרות למקם על גבי הדלפק את הכיריים ומתחתיהם את התנור וכך ליהנות מקרבה בין משטח ההכנות לבין הכיריים מה שחוסך באנרגיה וזמן בעת הבישול.

  4. שילוב ניתן כמובן לשלב בין הפונקציות אבל אז זה אומר שאנחנו צריכים לתכנן כמו שצריך את הדלפק ולוודא שהוא מספיק גדול ורחב לצרכים שלנו.

איך מחליטים?

שילוב בין הצרכים שלכם לבין גודל המטבח. לפני שאתם בונים דלפק שיש למטבח, עליכם לחשוב על אילו שימושים הייתם רוצים לספק מענה ואיזו אווירה הייתם רוצים ליצור. אם אתם נוהגים לבשל ולאפות לעתים תכופות, הדלפק יכול מאוד לעזור בכל מה שקשור להכנות. לעומת זאת, אם אתם יותר מאלה ״שחוטפים״ פרוסת לחם עם גבינה וקפה בבוקר ושאר הזמן אתם ממש לא נמצאים בבית, האופציה של ״הבר״ יכולה יותר להתאים לכם.

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות