דברים שיש לשקול בבחירת משטחי שיש

גרניט פורצלן, שיש, חברון, קוריאן או אבן קיסר. יש סוגים רבים של משטחי שיש ולכן בהיותנו בוחרים את הסוג המועדף עלינו, יש כמה דברים שיש לשקול בבחירת משטחי שיש.

סוג החלל/מטרה – קיים הבדל ניכר בין משטחי שיש אותם אנו בוחרים למקם בחדרי האמבטיה והשירותים, שיש למטבח כמשטחי הכנה, שיש כריצוף לאזורים מסוימים בבית או שיש לשולחן. ההבדלים לא רק באים לידי ביטוי במחיר שכן ככל שאנו עושים יותר שימוש בחומר הגלם, כך המחיר עולה בהתאמה, אלא גם ביתרונות ובחסרונות של כל משטח ומשטח. במטבח אנו חייבים לבחור בשיש עמיד לתנאי חום, חזק מפני סריטות ומכות של סירים ומחבתות בעוד בחדר האמבטיה הדגש הוא על לחות והרטיבות. לעומת זאת, אם מדובר בשולחן בשיש למרצפות, עלינו להתייחס לרמת העמידות שלו מפני סריטות וכתמים. לכן הקריטריון הראשון שצריך להנחות אותנו בבחירת השיש הוא קודם כל השימוש של השיש והחלל בו אנו בוחרים למקמו.

משטחי שיש בצבעים, מרקמים גוונים – כמעט לכל סוג שיש יש כמה גוונים וכמה מרקמים. את הגוון והמרקם יש להתאים לסגנון העיצובי בו בחרנו לעצב את החלל אשר בא במפגש עם השיש. אם לצורך הדוגמא נבחר בשיש למטבח, אנו חייבים לוודא כי יש הרמוניה בין הגוון של השיש, לחומר הגלם ממנו בחרנו לייצר את חזיתות הארונות בין אם זה ארונות אפוקסי, עץ או זכוכית, בין הריצוף, מכשירי החשמל והתאורה – הכל חייב להשתלב זה עם זה. השיש הוא חומר גלם עוצמתי, דומיננטי ומרשים לכן במידה ובחרנו במטבח עם נוכחות, עלינו לוודא שהשיש מעדן את המטבח ולהיפך, אם המטבח שלנו מעודן, השיש יכול דווקא להדגיש בו דברים ולהפוך אותו ליוקרתי יותר.

תחזוקה ומחיר – לא פחות חשוב הוא לוודא מול קבלן השיש מהם תהליכי התחזוקה שעלינו לבצע על משטחי שיש אותם אנו בוחרים. יש להתייעץ עד כמה השיש עמיד, מהי רמת החוזק שלו, כיצד ניתן לנקות כתמים ולכלוך בצורה הטובה ביותר ואיך מחדשים את השיש אחת לכמה שנים. בנוסף, מחיר השיש משתנה הן בהתאם לתקופה בשנה והן בהתאם לסוג השיש בו התאהבתם ולכן מומלץ לברר את המחיר הסופי, כולל הובלה, התקנה ורק אז לקבל החלטה סופית.

 

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות