איך נקבע מחיר שיש?

היום יש המון סוגים של שיש שהשוני שלהם בה לידי ביטוי במרקמים השונים, בגוונים, ברמת החוזק, בסוג התחזוקה ובמטרה שלשמה אנו בוחרים את השיש. יש המון סוגים של שיש ולכן לפני שבוחרים את המראה המועדף עליכם, כדאי לבצע סוג של סקר שוק, להתעניין, להכיר את הסוגים השונים ולהבין מה משפיע על המחיר. להלן הקריטריונים המרכזיים שיסייעו לנו להבין איך נקבע מחיר שיש…

1. סוג השיש שיש גרניט ושיש אבן קיסר הם סוגי השיש הכי פופולאריים בישראל. בעוד שיש הגרניט נחשב לטבעי ועשוי מכמה מינרלים ואבני קוורץ, שיש אבן קיסר עובר תהליך סינטטי ולכן ההבדל בא לידי ביטוי גם במחיר. יחד עם זאת יש סוגים נוספים של שיש כמו למשל שיש אוניקס, שיש איטלקי, שיש חברון ועוד הנחשבים לאבני שיש יקרות באופן יחסי בשל רמת האיכות שלהן.

2. מטרת השיש כאמור שיש משמש אותנו למגוון של מטרות החל מחיפויים, דרך ריצוף, מדרגות שיש, משטחים במטבחים ובחדרי אמבטיה וגם לעתים יש כאלה שמעוניינים במשטח שיש בתור שולחן אוכל או עבודה. לכן, המחיר מושפע גם מהמטרה שלשמה אנו מעוניינים בשיש. לדוגמא שיש למדרגות יעלה הרבה יותר משיש לשולחן שכן אנו זקוקים לכמות גדולה יותר מחומר הגלם.

3. כמות השיש ככל שאנו זקוקים ליותר שיש, כך המחיר יעלה בהתאמה.

4. חיתוך צורת העבודה במשטחי שיש טבעיים שונה מצורת העבודה באבן קיסר למשל. מכיון ובאבן קיסר המראה הנוצר הומוגני ולכן אין צורך לבצע חיבורים מיוחדים, המחיר נמוך יותר מאשר בסוגי שיש אחרים כמו למשל בגרניט אשר דורשים תשומת לב בתהליך מיקום החיבורים, ההמשכיות של הגידים, ביצוע חיזוקים כדי שיוכל בסופו של דבר להיווצר מראה שלם ויוקרתי.

5. התקנה גם ההתקנה משתנה בין סוגי השיש ולכן תהליך ההתקנה משפיע גם הוא על המחיר הסופי שיתקבל.

קריטריונים נוספים המשפיעים על המחיר הסופי של עלות השיש הם עובי האבן והגודל שלה, סוג העיבוד שהאבן עברה, הגוון של האבן, תהליך ליטוש, הובלה ועוד.

מכיון ומדובר בעבודה הדורשת דיוק רב, מקצועיות, הבנה בחומר הגלם ובסוגי השיש השונים, מומלץ לבחור בחברה מקצועית, אמינה ויסודית, גם אם המחיר מעט יותר גבוה מהאחרים. תהליך ייעוץ, בדיקה והשוואה יסייע לכם לקבל עבודה מקצועית שתעניק לביתכם מראה ייחודי בדיוק לפי הציפיות שלכם. טרם אתם בוחרים את סוג השיש המועדף עליכם, בדקו את היתרונות והחסרונות של כל סוג, יתייחסו למטרה שלשמה אתם מעוניינים בשיש ורק אז הגיעו להחלטה.

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות