יתרונות שיש למדרגות

מי שבונה בית חדש או משפץ אותו בוחן כמה אפשרויות של בניית מדרגות מחומרים שונים כמו שיש קיסר, אוניקס, גרניט או בניית מדרגות מחומרים אחרים כמו מתכת ועץ. ברוב המקרים הבחירה תיפול על בניית מדרגות מאחד מסוגי השיש לאור היתרונות הרבים של חומר זה שמוכיח את עצמו לאורך שנים רבות באלפי בתים.

תכנון המדרגות

מעצבי הפנים והאדריכלים מתכננים את המדרגות בתשומת לב רבה, תוך חשיבה על כל ההיבטים כך שהן יהיו נוחות מאד לעלייה ולירידה, רחבות, בעלות הפרשי גובה נמוכים בין מדרגה אחת לשנייה והחשוב ביותר שתהיינה בטוחות. לכן ברוב המקרים הם מתכננים גם מעקה בטיחות משני צדי המדרגות מחומרים שונים שאמורים להגן על בני הבית כך שאף אחד מהם או מהמבקרים לא ייפול חלילה, בעת העלייה או הירידה במדרגות.

עיצוב המדרגות

בהתאם לשטחו של הבית ולגובה בין הקומות, מעצבים את גרם המדרגות בקו ישר, שני גרמי מדרגות בשתי זוויות שונות לצורך ההגעה למעלה, מדרגות לולייניות או מעוגלות. המטרה היא לתפוס את מינימום השטח עבור המדרגות כך שהן לא תפרענה בחלל הבית ולא תגזולנה שטח גדול מהמרחב.

יתרונות שיש למדרגות

שיש למדרגות

התקנת מדרגות משיש מקנות לכל בית מראה מרשים, אצילי ומאד יוקרתי. הלקוחות נחשפים לאפשרויות רבות של גווני השיש הקיימים אשר מתוכם הם בוחרים את הגוון שנראה להם ולמעצב הפנים כמתאים ביותר. אפשר לבחור בגוונים בהירים בעלי טקסטורות מעניינות שיוסיפו יופי רב לנראות הבית או להעדיף גוונים כהים שיותר שישתלבו בעיצוב הבית או יצרו מראה קוטבי ומעניין כמו גוונים שונים של אפור או שחור בעלי מרקמים יוצאי דופן.

יתרונות של שיש למדרגות

  • נראותו של השיש היא אסתטית והוא מוסיף המון יופי לנראות הכללית של הבית.
  • השיש הוא חומר מאסיבי שאינו נשחק, הוא עמיד ומחזיק מעמד לאורך שנים רבות לאור טיבו המעולה ואיכותו הייחודית.
  • מדרגות השיש יוצרות רצף טבעי המשלים את מרצפות הרצפה ומעניק אחידות והרמוניה בכל רחבי הבית.
  • קל מאד לנקות ולתחזק מדרגות באופן שוטף בבית. אין צורך בחומרי ניקוי ייחודיים, חשוב להקפיד ולא להשתמש בחומרים מחליקים כדי להימנע מאסונות של החלקה במדרגות עקב חומרים ייעודיים להברקת שיש שאינם מתאימים למדרגות כלל.

בחירת דגם השיש המתאים ביותר עבר המדרגות

קיימים כמה סוגי שיש המתאימים למדרגות כמו שיש אוניקס, אבן קיסר ושיש גרניט בשלל גוונים ודוגמאות יפהפיות. כולם ברמת איכות גבוהה מאד ומתאימים לבניית מדרגות יציבות.

בעת בחירת השיש חשוב לראות בעיניים את לוח השיש אשר ממנו יבוצעו המדרגות כיוון שקיימים דגמים שהם די דומים זה לזה הן בנראות והן בגוון. כשרואים את לוחות השיש במחשב או בסמארטפון לעתים קרובות הצבעים אינם זהים לצבעים האמיתיים. עקב תעתוע זה יש להקפיד על הגעה למפעל, ראיית כל האפשרויות ובחירת הטקסטורות האהובות על הלקוחות.

השפעת קרני האור על השיש במיקום בו הוא אמור להימצא בבית הוא משמעותי גם כן ויוצר משטחי שיש בהירים יותר ולכן זהו נתון מהותי שיש להביא בחשבון לאור השלכותיו הטבעיות.

מדובר בצעד אקוטי כדי למנוע עגמת נפש של הלקוחות שיוכחו לדעת לאחר שהמדרגות יהיו מוכנות או מותקנות והם לא יאהבו את התוצאה. בשלב זה של העבודה השינוי הוא בעייתי ולכן יש להיערך מראש.

סוגי השיש שבהם מתבצע שימוש לצורך בניית מדרגות הוא בדרך כלל אבן קיסר שהיא עמידה במיוחד או לחלופין שיש גרניט. שניהם סוגים מוצלחים ומומלצים מאד.

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות