מהו השיש הכי טוב למטבח ומהם השיקולים לבחירה?

בין האלמנטים המשפיעים הן על העיצוב והאווירה הסופיים בחלל המטבח והן על הפעולות השונות אותן אנו מבצעים במטבח, הוא השיש אותו אנו בוחרים. משפחות רבות הנמצאות בשלב של תכנון ועיצוב המטבח בין אם מדובר בחידוש שיש, שיפוץ או בין אם בבחירת מטבח חדש לחלוטין שואלות את עצמן מהו השיש הכי טוב למטבח ומהם השיקולים לבחירה. אז נתחיל מהשיקולים אותם עלינו לקחת בחשבון ונעבור ליתרונות והחסרונות של כל שיש ושיש.

  1. שיקולי תקציב – כשמחפשים שיש הכי טוב למטבח, מאוד חשוב לבדוק מה המחיר של השיש בו אנו מתעניינים ולראות האם המחיר אכן מתאים לנו ויחד עם זאת מתגמש עם שאר הקריטריונים שהם לא פחות ואף חשובים יותר.
  2. שיקולי עמידות – מדובר בחלל בו יש המון פעילות: קיצוצים, חיתוכים, הכנות, בישולים וטיגונים, הבדלי טמפרטורה קיצוניים, לכן מאוד חשוב לבחור בשיש עמיד שיחזיק לנו מעמד לאורך שנים.
  3. שיקולי מראה – בחירת המשטח אמור להשתלב עם הסגנון העיצובי שמנחה את המטבח שלנו בין אם זה מטבח מודרני, כפרי, משולב, פרובינציאלי או איטלקי.

שיש אבן קיסר

היתרונות של שיש אבן קיסר באים לידי ביטוי במחיר שכן הוא עשוי מקוורץ ולא ממש משיש לכן בהשוואה לאחרים הוא זול יותר. יחד עם זאת, הוא עמיד בפני שברים, שריטות וכתמים אבל החיסרון שלו טמון בכך שאסור להניח עליו סירים ומחבתות חמים לכן הוא לא עמיד בפני חום וטמפרטורות גבוהות.

שיש חברון

גם כאן מדובר באופציה לא יקרה שכן שיש חברון הוא שיש מדומה אשר עשוי מגיר והוא נחשב לעמיד מאוד בפני שריטות ואף חזק. העניין הוא שהוא לא עמיד בפני כתמים ולכן אחת ל-3 שנים מומלץ לבצע לו תהליך תחזוקה הכולל ליטוש. זו איננה האופציה הכי ייחודית ולכן אם אתם מחפשים משהו קצת יותר יצירתי או משחק בין צבעים, זו לא האופציה המומלצת עבורכם.

שיש קוריאן

נחשב לאחת האופציות הכי פופולריות במטבח הישראלי. מדובר בשילוב של חומרים אקריליים ולכן הוא מאוד עמיד וגם מאוד גמיש. מדובר באופציה טובה אם אתם מחפשים שיש שישמור על המראה שלו שנים רבות. ניתן להזמין אותו במגוון של חיתוכים אך החסרונות שלו באים לידי ביטוי דווקא במחיר שכן הוא נחשב יקר יותר וגם בהשוואה לאחרים יש לו נטייה לצבור כתמים.

שיש גרניט

היופי בשיש גרניט הוא שניתן לבצע חיתוכים ממש עליו שכן הוא עמיד בפני שריטות. בנוסף, מדובר בבחירה מקורית שכן האבן היא טבעית לגמרי ולכן כל משטח של שיש גרניט נראה אחרת לגמרי ואתם מקבלים שיש בעל מראה עיצובי וייחודי. רמת העמידות שלו פחות טובה מבחינת שברים והוא קצת יותר יקר בהשוואה לאחרים.

לסיכום, טרם אתם בוחרים שיש הכי טוב למטבח שלכם, בדקו את כל האופציות, שאלו את עצמכם על אילו צרכים השיש אמור לענות לכם במטבח, השוו מחירים ורק אז החליטו.

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות