טיפים לעיצוב אי במטבח

אי הוא הטרנד החדש במטבחים החדשים ואפשר לראות אותו בשפע של אפשרויות מעניינות ומסקרנות.

מיקומו של האי וגודלו משתנה בכל בית בהתאם למידות המטבח ולאפשרויות הנוחות ביותר למיקומו של האי כך שיעניק לבני הבית את מירב הפונקציונליות.

המטבח והאי הם חלק אינטגרלי של החלק המרכזי בבית הכולל את פינת האוכל והסלון כך שיהיה זה חלק מעוצב, יפהפה ונוח לשימוש.

קיימות כמה נקודות מהותיות בתכנון האי

  • גיבוש חשיבה לגבי מטרת האי, אם בעיקר לארוחות משפחתיות ביום יום, הכנת תבשילים ושטחי אחסון. על פי אמות המידה הללו, מהו השטח הנדרש ואיך הוא ייראה, מלבן ארוך, מרובע, אובלי או פינתי. יש לדאוג שיהיה די מקום נוח לישיבה עבור כל בני הבית כולל התחשבות במספיק מקום עבור הברכיים ומשענת הגב. 
  • אם מעוניינים לבשל בפני האורחים, אפשר להציב כיריים במרכז האי וכך נוח מאד לבשל ולמזוג תבשילים מהסיר היישר לצלחות של האורחים היושבים בצדי האי.
  • נראותו ועיצובו של האי מותאם לארונות התחתונים והעליונים ומעליו מתקינים משטח שיש המוסיף לו טאץ' של יופי ושל נוכחות משמעותית במרכז המטבח.
  • בתכנון האי יש לוודא שמיקומו אינו מפריע למשולש הכולל את המקרר, הכיור והכיריים לצורך נוחות מרבית בהתנהלות בתוך המטבח.
  • ברוב המקרים אורכו של האי נע בין מטר אחד לשני מטר ורוחבו תשעים ס"מ. במטבחים אשר בהם קיים די מקום וגם צורך, אפשר להקים אי ארוך או רחב יותר.
  • שטחי האחסון מתחת לאי ובכל היקפו מסייעים מאד באחסון פריטים שונים כמו כלי אוכל, סירים ועוד. חשוב לנצל באופן פונקציונלי כל שטח למטרה הנוחה ביותר כמו לדוגמה שורה של מגירות נשלפות עבור סכו"ם וכלי העזר הנוספים במטבח. עם זאת חשוב לא ליצור עומס מוגזם בארונות ובמגירות הללו.
  • במהלך הכנת המזון, משתמשים במכשירים חשמליים קטנים כמו מיקסר או בלנדר. לכן חשוב להתקין מראש נקודות חשמל במיקומים האפשריים סביב האי כך שאפשר להגיע אליהם עם הכבל. כדי לא לפגוע בנראות, אפשר להתקין נקודות חשמל מוסתרות. אם החשיבה היא להתקין באי כיריים או כיור יש להכין גם עבורם נקודות חשמל, גז או מים בהתאם להחלטה. 
  • השיש הוא החומר הנוח ביותר לשימוש על גבי האי. רוב הלקוחות בוחרים סוג שיש בעל טקסטורות זהות הן למשטחים מעל הארונות והן למשטח מעל האי, אך קיימת גם אפשרות לבחור משטח שיש אחר בהתאם לרעיון העיצובי. אנו מקפידים על רמת גימור איכותית בעת סיום התקנת השיש.
  • השימוש ביום יום כולל ניקיון של האי והמשטח שלו. לכן יש לבחור חומר שהוא פשוט וקל לתחזוקה השוטפת באמצעות מטלית לחה ולא חומר אשר מצריך עבודה סיזיפית וקשה. 
  • בעת עיצוב האי יש להביא בחשבון כי הטרנד העכשווי לא בטוח יישאר לאורך זמן וקיימת סבירות שבעוד פרק זמן קצר יחסית תרצו לבצע שינוי בגודלו של האי או במוצרים הנלווים כמו גופי תאורה, וילונות, כיסאות ועוד. לכן המגמה היא להקים אי המעוצב באופן קלאסי שברוב המקרים יהיה תמיד באופנה. חשיבה זו תקדם אי אשר ישרה את האווירה הנכונה בכל מטבח.

האי הופך מהר מאד לנקודת המפגש המרכזית של בני הבית גם כשלא אוכלים. הוא ממוקם במרכז הבית, יש בו כיסאות נוחים ודלפק רחב ולכן הוא הנוח ביותר להתכנסות המשפחתית.

לכן בוחנים היטב את כל אחד מהמרכיבים המוצעים לצורך בניית האי ועיצובו הכולל משטח שיש בטיב מעולה המיוצר במפעל הוותיק שלנו.

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות