שיש למטבח – מהו שיש איכותי ואיך להתאים אותו למטבח?

אחת הבחירות החשובות ביותר שיש לקבל כאשר מתכננים מטבח נוגעת למשטח העבודה. ניתן לבחור בין מגוון משטחי עבודה כאשר לכל משטח יש את המאפיינים הייחודיים שלו.

בין משטחי העבודה הפופולריים והמרשימים ביותר שניתן למצוא במטבחים בימינו, ניתן לציין את משטחי העבודה שעשויים משיש. שיש איכותי שמותאם למטבח יאפשר עבודה נוחה, כך שיהיה ניתן לבצע עליו מגוון פעולות, לנקות אותו בקלות רבה וליהנות ממראה מרשים שמשתלב היטב עם עיצוב הבית והמטבח.

היום ניתן למצוא מגוון סוגים של שיש שמתאימים למטבחים, לכל סוג יש יתרונות וחסרונות משלו, לכן, חשוב לבחון את הסוגים השונים ולרכוש אותם מחברה מקצועית ואמינה שמתמחה בתחום ומעסיקה יועצים מקצועיים ובעלי ניסיון. יועצים מנוסים ידעו כיצד להתאים לכל לקוח את סוג השיש הנכון ביותר עבור הרגלי הבישול שלו, רמת העמידות של השיש לרטיבות, חום וכתמים, רמת החוזק של החומר, הסגנון האישי של הלקוח והעיצוב של המטבח הקיים או המטבח העתידי.

על אבן קיסר, גרניט ושיש אוניקס

אחד מסוגי השיש הפופולריים ביותר הוא אבן קיסר. מדובר על שיש סינתטי שמורכב מפולימרים, פיגמנטים וקוורץ. שיש אבן קיסר קיים במגוון דגמים, כך שניתן לבחור בשפע עיצובים. יחד עם זאת, יש לבחון את הדגמים היטב ולוודא שמידת הרגישות של השיש הנבחר עונה על הצרכים של המשתמש. במקרה שמעוניינים בגימור מאט, לא תהיה לשיש שכבת הגנה, במקרה זה יהיה השיש פחות עמיד מסוגים אחרים של שיש. כמו כן, שיש זה רגיש לחום גבוה, לכן אין להניח עליו סירים חמים. בנוסף לכך, אין לחתוך על השיש ירקות ושאר מאכלים משום שכלים חדים עלולים לפגוע בו.

בנוגע לרמת התחזוקה – ברוב המקרים יהיה ניתן לנקות את השיש בקלות באמצעות מטלית לחה. כאשר משווים בין המחיר של שיש אבן קיסר ובין מחירים של סוגי שיש אחרים, נראה כי מחירו ממוצע – יש סוגים יקרים ממנו ויש סוגים שמחירם נמוך ממחירו.

סוג אחר של שיש פופולרי הוא גרניט, שיש זה עמיד ביותר בפני כתמים ולכן הוא יכול להתאים מאוד למשפחות עם ילדים קטנים. כמו כן, השיש חזק מאוד, לא נשרט בקלות ועמיד בפני חום, לכן אפשר להניח עליו סירים חמים.

מראהו של השיש יוקרתי מאוד. ניתן למצוא שיש עם טקסטורות ייחודיות ועורקים. כמו כן, צבעו של השיש נשמר למשך שנים ארוכות. בנוגע לרמת התחזוקה – קל מאוד לנקות את השיש, ברוב המקרים יהיה צורך במטלית לחה בלבד. לצד היתרונות הרבים של שיש גרניט, מחירו יקר הרבה יותר ביחס לסוגים אחרים של משטחי שיש.

סוג נוסף של שיש איכותי הוא אוניקס שעשוי מקוורץ. שיש אוניקס מתאפיין במקרה יוקרתי באופן מיוחד וקיים בצבעים: שחור, לבן ואדום. כמו כן, ניתן להתקין משטחים שקופים וייחודיים. לצד מראהו היוקרתי של השיש, מדובר על חומר שרגיש לשריטות ולחום, לכן לא רצוי להניח עליו סירים חמים. כמו כן, השיש רגיש לכתמים ולחלק מחומרי הניקוי.

בחירת השיש המתאים למטבח

כשבוחרים שיש למטבח, חשוב להתאים אותו לצרכים של בני הבית. במידה שבני הבית נוהגים לבשל הרבה, הם יזדקקו לשיש חזק ועמיד מאוד בפני טמפרטורה, כתמים ושריטות. במידה שבני הבית לא נוהגים לבשל הרבה, ייתכן שהם יוכלו לבחור בשיש שמתאפיין בעמידות נמוכה יותר. כמו כן, יש להתאים את השיש לסגנון האישי. כפי שצוין – ניתן לבחור במגוון סגנונות של שיש ולעצב את המטבח בהתאם להעדפות האישיות.

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות