שיש קיסר או שיש גרניט?

תהליך התכנון והעיצוב של אחד החללים החשובים והמשמעותיים בביתנו בין אם מבחינה פונקציונלית ובין אם מבחינה עיצובית הלא הוא המטבח, כולל בתוכו בחירה של משטח השיש עליו אנו מבצעים את מרבית תהליך ההכנות, הקיצוצים, הבישול ולעתים אף יושבים לסעוד עליו. שנות ה-2000 הביאו עמן סוגים רבים של משטחי שיש כאשר לכל משטח מאפיינים שונים, יתרונות, חסרונות, גוונים וטקסטורות. שני הסוגים הנפוצים ביותר הם הקיסר והגרניט – מה ההבדלים בין השניים, מה מאפיין כל אחד ואחד מהם – שיש קיסר או שיש גרניט?

שיש קיסר

חשוב להבין כי לא מדובר ממש בסוג של שיש אלא במותג – ״אבן קיסר״. אותה חברה מייצרת משטחי קוורץ המדמים את תכונות השיש הטבעי, אך מדובר לחלוטין בשיש סינטטי המיוצר מדבקים בשילוב גבישי שוורץ.

שיש קיסר או שיש גרניט?

שיש קיסר – יתרונות מול חסרונות

אחד היתרונות הבולטים של שיש קיסר, יתרון המעודד ישראלים רבים לבחור בשיש זה כחיפוי במטבח שלהם הוא מגוון הדגמים והגוונים שקיימים. מכיון ומדובר בתהליך ייצור ייחודי, ניתן להזמין כמעט כל סוג של משטח קיסר בשלל צבעים ומרקמים המתאימים לכל סגנון עיצובי – מטבח מודרני, כפרי, פרובנס, אנגלי או משולב. יש שיחשיבו יתרון זה לחיסרון שכן פעמים רבות ניתן למצוא בדיוק את אותו משטח בכמה בתים וכך יתרון הייחודיות ״נעלם״ ואת מקומו תופס המחיר הזול יחסית.

מבחינת עמידות, יש יאמרו שהחיסרון עולה על היתרון, זאת משום שהמשטח אינו עמיד לחום בטמפרטורה גבוהה וגם יש סיכוי להישארות של סימנים. את משטח הקיסר קל מאוד לנקות במטלית לחה ובמקרה של כתמים, ניתן לעשות שימוש בחומר ניקוי ייחודי של חברת סנו הנקרא ״סנו אבן קיסר״.

שיש גרניט

בשונה מהקיסר, הגרניט נחשבת ל- 100% אבן טבעית ובה נקבוביות קטנטנות. את הגרניט חוצים מבטן האדמה והיא עוברת תהליך של ליטוש מה שמעניק לה מראה מבריק ונקי.

שיש גרניט – יתרונות מול חסרונות

היתרון הבולט של משטח הגרניט הוא בכך שכל משטח שונה לחלוטין מהשני מה שמאפשר לנו ליהנות מייחודיות ובלעדיות. כלומר הסיכוי שתגיעו לביקור אצל השכנים ותראו לאחר שיפוץ בדיוק את אותו משטח שיש כמו שלכם, קלוש עד אפסי. הגרניט נחשב לשיש עמיד מאוד הן ברמות גבוהות של טמפרטורות והן מפני שריטות, אפילו הקשות ביותר. גם כאן, קל מאוד לנקות את המשטח ואף ניתן לחדשו בקלות. בשונה ממשטח הקיסר הנחשב לזול מבחינת המחיר, העלות של ייצור, ליטוש והתקנה של משטח גרניט בהזמנה אישית יקרה בהרבה.

לסיכום, בהיותנו בוחרים משטח שיש למטבח שלנו עלינו לקחת בחשבון שיקולים ומאפיינים שונים ביניהם עמידות, קלות ניקיון, מחיר (לא לשכוח הובלה והתקנה), עיצוב, אחריות, ייחודיות, מרקם וצבע. בעוד שיש הקיסר נחשב לחומר סינטטי אותו יוצקים לתבניות, הגרניט הוא חומר טבעי מה שבא לידי ביטוי כמובן במחיר. הקיסר מגיע באינספור סוגים של צבעים, גוונים וגימורים, מט או מבריק אך רמת העמידות שלו איננה גבוהה בהשוואה לגרניט שהוא חומר טבעי, עליו ניתן לרדד בצק, להניח סיר חם ואף לקצוץ ירקות מבלי לדאוג לרמת העמידות שלו.

המפעל שלנו קיים כבר למעלה מ-40 שנה ומתמחה בייבוא, ייצור והתקנה של משטחי שיש למטבחים מכל הסוגים. צוות היועצים שלנו ישמח לסייע לכם בכל שאלה או בקשה בתהליך מושלם הכולל התאמה של משטח השיש תוך לקיחת כלל הצרכים שלכם.

 

רוצה מידע נוסף על מוצר זה? צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

Call Now Button08-9494100
נגישות